دکترا (لاتین: doceō، من تدریس) در قرون وسطی در اروپا به عنوان یک مجوز به نظر می رسد آموزش (لاتین: docendi licentia).
در یک دانشگاه قرون وسطی [2] ریشه های آن را می توان به کلیسای اولیه برمی گردد، زمانی که اصطلاح "دکتر" با اشاره به رسولان، پدران کلیسا و دیگر مقامات مسیحی که تدریس و تفسیر کتاب مقدس است.
حق اعطای docendi licentia در اصل به کلیسا که مورد نیاز متقاضی به تصویب یک آزمون، به سوگند وفاداری و پرداخت هزینه محفوظ شد . شورای سوم لاتران 1179 تضمین دسترسی - در حال حاضر تا حد زیادی رایگان - از تمام متقاضیان قادر، که بودند، با این حال، هنوز هم برای استعداد توسط مدرسی به کلیسا آزمایش  این حق استخوان مشاجره بین کلیسا باقی مانده است.

Image result for doctor
مقامات و دانشگاه به آرامی رها، اما از سوی پاپ برای دانشگاه پاریس در سال 1213 اعطا شد که در آن یک مجوز جهانی برای آموزش (licentia ubiquie docendi) شد. [3] با این حال، در حالی که licentia ادامه به برگزاری قدر و منزلت بالاتر از کارشناسی (Baccalaureus)، آن را در نهایت به یک مرحله میانی به ها Magister و دکترای، که هر دو در حال حاضر صلاحیت منحصر به فرد برای آموزش شد کاهش می یابد. [3] اولین مدرک دکترا (الهیات، حقوق و پزشکی) منعکس جدایی تاریخی از همه تحصیل در دانشگاه را به این سه حوزه. با گذشت زمان D.D. به تدریج کمتر رایج تبدیل و مطالعات خارج الهیات، حقوق و پزشکی رایج تر شده اند (مانند مطالعات پس از آن نامیده می شدند "فلسفه"، اما در حال حاضر به عنوان علوم و علوم انسانی طبقه بندی - با این حال این استفاده باقی مانده در درجه دکترای فلسفه)
دکتری در اصل یک درجه اعطا شده توسط دانشگاه به افراد دست که تصویب همسالان خود به دست آورده بود و کسی که از یک کار طولانی و پرباری در حوزه فلسفه (در معنای گسترده ای از اصطلاح فلسفه، دستیابی به دانش) نشان داده بود. وجه تسمیه "دکتر" (از لاتین: معلم) معمولا فقط اعطا شد که فرد در سن متوسط ​​بود. آن را نشان داد یک زندگی اختصاص داده شده به آموزش، به دانش و به گسترش دانش است. دکتری استفاده گسترده وارد شده در قرن 19th در دانشگاه فریدریش ویلهلم در برلین به عنوان یک درجه به کسی که تحقیقات اولیه در علوم انسانی و یا انجام شده بود، داده شود.

Image result for doctor
از آنجا آن را به ایالات متحده، پس از رسیدن به دانشگاه ییل در سال 1861، و پس از آن به انگلستان در سال 1921. این آواره دکتر موجود از درجه فلسفه در برخی از دانشگاه ها؛ به عنوان مثال، D. فیل. (دکترای بالاتر در دانشکده فلسفه) در دانشگاه سنت اندروز متوقف شد و جایگزین با دکتری (دکترای پژوهش). با این حال، برخی از دانشگاه های بریتانیا مانند آکسفورد و ساسکس (و تا همین اواخر، نیویورک) حفظ D. فیل. وجه تسمیه برای درجه تحقیقات خود را، به عنوان، تا همین اواخر، آیا در دانشگاه وایکاتو در نیوزیلند.کلمات کلیدی مرتبط: کارشناس استقرار نرم افزار , مهندس کامپیوتر ایران زمین مسلط به زبان آلمانی , کارشناس/مدیر کنترل پروژه , استخدام پیک موتوری در جاده چالوس , آگهی استخدام مهندسی شیمی , سایت حسابرس الهیه , استخدام راننده تهران , شغل ویزیتور در منطقه 21 دانشجویی , استخدام منشی در منزل , منشی در منطقه 21 دارای گواهینامه ,